REPORT: Spolek AM na konferenci "Kreativní komunitní plánování"

10. prosince 2009 v 19:21 | Milan Dedera |  Reporty z akcí
Od čtvrtka 5. 11. do soboty 7. 11. 2009 probíhala v Plzni mezinárodní konference "Kreativní komunitní plánování" jež se Spolek studentů Art Managementu zůčastnil.

Tři dny konference se opíraly hlavně o hru Future City Game, což některé z nás mírně překvapilo. První den se prezentovaly převážně mezinárodní zkušenosti s organizováním hry. Posledním bodem programu pak byla diskuse, do které se v menších skupinkách zapojili všichni účastníci konference a která se týkala současných problémů evropských měst a možnosti jejich řešení pomocí Future City Game.Následující den se uskutečnila druhá část prezentací mezinárodních zkušeností s organizací hry a následně byla připravena pro ty, kdo ještě s Future City Game nepřišli do kontaktu, zhruba hodinová simulace jejího průběhu. Páteční den konference uzavřela prezentace projektu plzeňské kandidatury na titul Evropské hlavní město kultury v souvislosti se zapojením námětů vzniklých při Future City Game do přípravy kandidatury.

Poslední a nejzajímavější den konference se odehrál z části v areálu bývalého pivovaru Světovar, který by se měl v budoucnosti využívat pro kulturní účely a z části v nedalekém konferenčním sále, kde se následně vymýšlely různé kreativní návrhy na využití areálu. Rád bych zmínil příjemné překvapení v podobě monumentálně znějícího koncertu místního sboru, který ukončil exkurzi v areálu pivovaru. Následná kreativní aktivita v konferenčním sále probíhala mírně chaoticky. Zde bych poprvé něco vytknul jinak výborné organizaci konference. U jednotlivých skupinek, které vymýšlely projekty, chyběl moderátor, jenž by skupinku demokraticky vedl, podobně jako tomu bylo u diskuzí v průběhu konference. Tak se stalo, že každou skupinku ovládl dominantní kreativec, který kolikrát nedal prostor ostatním. Na druhou stranu, skupinky bez dominantních členů se nedokázaly sjednotit a vymyslet ucelený návrh.

Třídenní konference v Plzni přinesla účastníkům důkladné zasvěcení do problematiky fungování hry Future City Game a některých nových kreativních postupů urbanistického plánování. Již méně pak nabídla příklady konkrétních uskutečněných projektů moderního plánování. Díky dotaci od Evropské unie zařídili organizátoři celé akci skvělé zázemí, které přispělo k vytvoření příjemné atmosféry celé konference.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.