DISKUZE S MARIANEM PLIEŠTIKEM, produkčním z kina Světozor

31. března 2011 v 10:22 | Anežka |  Diskuze SSAM
Vážení spolužáci a přátelé,
zveme Vás na diskuzi s Marianem Plieštikem, produkčním z kina Světozor! Diskuze se uskuteční ve středu 6. 4. od 19.30 v místnosti RB 105 na VŠE.Marian Plieštik začínal jako organizátor festivalů v rámci sdružení Unijazz a v současné době pracuje jako produkční v kině Světozor, podílí se na projektu Kinoautomat a chodu distribuční společnosti Aerofilms. Spolupracoval také na Letní filmové škole v Uherském Hradišti či mezinárodním kurzu pro provozovatele artových kin CICAE v Benátkách.

Pražské kino Světozor má téměř devadesátiletou historii, nicméně v roce 2004 se otevřelo v novém kabátě jako "arthouse v centru Prahy, jako premiérové kino kvalitních filmů, kino, jaké známe z center evropských metropolí, avšak v Praze dosud chybělo".
ádět výhradně uměleckou filmovou tvorbu, ne však pouze intelektuální. Slouží jako alternativa k běžné komerční nabídce filmů. Součástí programu je mimojiné i unikátní multimediální projekt Kinoautomat, představený poprvé na EXPO 67.

Aerofilms je česká filmová distribuční společnost, která vznikla rozšířením aktivit dvou největších pražských artových kin - Aero a Světozor. Aerofilms se orientuje na hodnotné a atraktivní hrané i dokumentární filmy, které distribuje v České a Slovenské republice v kinech, na DVD a v rámci televizní ho vysílání.

Pokud Vás zajímá, jak to ve Světozoru a v Aerofilms chodí, neváhejte a přijďte!

www.aerofilms.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.