DOX na univerzitě aneb vytvářej své město

13. června 2011 v 12:10 | Jarcza |  Aktuality
Všímáte si proměn, kterým Praha každým dnem podléhá? Jaká je současná Praha a jaká je vize Prahy budoucnosti? Diskutujte, prezentujte svůj názor a podpořte originální projekt týdne univerzitních debat.


Zahajte týden univerzitních diskuzí v PONDĚLÍ 13.6. od 16.00 na Filosofické fakultě UK, místnost 301!
Otázku ideologické kontaminace nad plány městské přestavby z 50. let rozvede Dr. Jan Randák. S historií a fungováním městských sociálních hnutí seznámí Mgr. Jan Sládek. Student Marek Fapšo nastíní vztah paměti a města.

V ÚTERÝ 14.6. převezme štafetu diskuzí Fakulta humanitních studií v Jinonicích, místnost 1036.
Polovina panelu bude věnována tématu architektonického pohledu na výstavbu UK Dr. Marií Pětovou a architektem Ondřejem Synkem. Druhá polovina představí vizuální analýzu města v příspěvcích Dr. Václava Hájka o fetišizaci města a studentky Andrey Průchové k fasádám domů. Vyražte do Jinonic po žluté!

V ÚTERÝ 14.6. zavítají diskuze také na Katedru žurnalistiky Univerzity Palackého v Olomouci
O kreativních průmyslech, festivalech a studentské participaci promluví Jakub Korda (Academia film Olomouc), Alexandr Jančík (Přehlídka animovaného filmu), Petr Bilík (Kulturní komise města Olomouce) a studenti organizující vlastní projekty: Romana Veselá, Kateřina Fišarová a René Vlasák.
Téma si nenechte ujít!

STŘEDA 15.6. bude patřit diskuzi na Fakultě sociálních věd na Hollaru v místnosti 215.
Úvodního slova se ujme JUDr. Michal Illner, doktorandka Jana Barvíková otevře otázku vnímání městských sídlišť, studentka Barbora Drbohlavová představí problematiku pražské drogové scény a panel uzavře doktorand Jan Jirků s metodologickou analýzou agendy lokální úrovně. (Nejenom) studenti sociologie a děti sídlišť na viděnou!

Cyklus univerzitních studentských diskuzí otevře téma budoucnosti Prahy

Po čtyři odpoledne ve dnech 13. až 16. června vždy od 16. 00 hodin budou přednáškové auly Univerzity Karlovy v Praze a Univerzity Palackého v Olomouci hostit studentské diskuze otevírající otázku budoucí podoby hlavního města Prahy a Olomouce. Projekt univerzitních diskuzí navazuje a rozšiřuje soubor interdisciplinárních veřejných debat "Jaká je vize Prahy?" probíhajících v Centru současného umění DOX
Prague.

Studenti a vyučující Filosofické fakulty, Fakulty humanitních studií, Fakulty sociálních věd, Právnické fakulty UK a Univerzity Palackého v Olomouci představí vize budoucího rozvoje města a poskytnou zajímavé reflexe k jeho současnému i nedávno minulému stavu.
S heslem "Jaká je studentská Praha a jací jsou pražští studenti?" je hlavní snahou projektu aktivní participace vysokoškolských studentů na budoucí vizi Prahy jako kulturního města vyznačujícího se vysokou kvalitou života. Vysokoškolští studenti tvoří významnou skupinu obyvatel města, která nesmí chybět při jeho utváření. Cyklem veřejných diskuzí tak vzniká nová a originální platforma pro propojení studentského a veřejného života, která propůjčuje hlas těm mladým lidem, kteří se nebojí vyjádřit svůj názor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.